payam6
حکایت پیام دهکردی از زندگی یک خانواده لرستانی
بهمن ۷, ۱۳۹۴
payam1
بیوگرافی
اسفند ۸, ۱۳۹۴
payam2

پیام دهکردی مطالعه کتاب «عشق و تنهایی» نوشته کریشنا مورتی را برای مطالعه پیشنهاد داد و گفت که این کتاب سعی می‌کند به پرسش‌هایی بنیادین در حوزه عشق، ارتباطات و ضوابط پاسخ دهد. وی همچنین توصیه‌هایی برای مطالعه به بازیگران ارائه داد.
پیام دهکردی، بازیگر در گفت‌وگو با ایبنا، درباره کتاب پیشنهادی خود برای مطالعه عنوان کرد: من کتاب «عشق و تنهایی» نوشته کریشنا مورتی را برای مطالعه در تعطیلات آخر هفته پیشنهاد می‌کنم. این اثر با ترجمه محمدجعفر مصدق توسط انتشارات قطره منتشر شده است. این بازیگر درباره کتاب «عشق و تنهایی» توضیح داد: محوریت این کتاب بر موضوع خودشناسی استوار است و درواقع سعی می‌کند به پرسش‌هایی بنیادین در حوزه عشق، ارتباطات و ضوابط پاسخ دهد. با توجه به اینکه زندگی در دنیای امروز شاید نگاه ما را به آن عشق ناب کمرنگ کرده، مطالعه آن برای علاقه‌مندان کتاب خالی از لطف نخواهد بود.
دهکردی افزود: مجموعه شعر «خرده‌ریز خاطره‌ها و شعرهای خاورمیانه» از حافظ موسوی و «یوزپلنگانی که با من دویده‌اند» از بیژن نجدی نیز از دیگر آثاری هستند که آنها را بارها خوانده‌ام و لذت برده‌ام.
وی با اشاره به تغییر ذائقه مطالعاتی مردم در زندگی امروز گفت: مسأله‌ای که من از آن به عنوان یک نگرانی یاد می‌کنم این است که جامعه ما به‌واسطه هم‌نشینی اغراق‌آمیز و افراطی با فضای مجازی به جامعه‌ای «تیتر‌خوان» تبدیل‌شده است. حتی علاقه‌مندان به شعر و ادبیات هم به هایکو و شعرهای چندخطی روی آورده‌اند که البته این موضوع بد نیست، اما این‌گونه مطالعه هرگز نمی‌تواند ما را به عمق و مسائل بنیادین و تحلیل ببرد. وی همچنین درباره توصیه‌های مطالعاتی خود به علاقه‌مندان به بازیگری گفت: کتاب دو جلدی «بازیگری» نوشته میخائیل چخوف با ترجمه کیاسا ناظران و «بازیگری به شیوه متد» اثر لی استراسبرگ با ترجمه مهدی ارجمند را پیشنهاد می‌کنم. همچنین به علاقه‌مندان بازیگری مطالعه بی‌وقفه شعر و رمان و نمایشنامه را توصیه می‌کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *