payam4
لادن مستوفی، پیام دهکردی و رسول نجفیان برای مردم کتاب می‌خوانند
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۵
payam8

پیام دهکردی این روزها مشغول مقدمات تاسیس یک موسسه فرهنگی هنری در لاهیجان است.

این بازیگر و کارگردان تئاتر ضمن بیان این خبر به ایران تئاتر گفت: موضوعاتی مثل مقابله با تمرکزگرایی در تهران و اهمیت عدالت فرهنگی باعث شد، تصمیم بگیرم، این موسسه را در شهری غیر از تهران تاسیس کنم. لاهیجان را پس از بررسی های زیاد انتخاب کردم. این شهر را مستعدتر و پذیراتر دیدم .خوشبختانه از زمانی که صحبت های اولیه انجام شد، تا این لحظه مدیران شهری و فرهنگی و جامعه نمایش و تئاتری لاهیجان با آغوش باز با ما همکاری می کنند. این موسسه اولین موسسه نمایش شرق گیلان است و بر اساس نیازسنجی ها و بررسی های مختلف لاهیجان را برای تحقق هدفی که در این راستا دارم، مناسب تر دیدم.
وی افزود: امکانات فرهنگی باید به شکل عادلانه در تمام کشور توزیع شود و همه امکانات فقط نباید در تهران باشد. این عدالت در فوتبال تقریبا تحقق یافته است و ما تیم های قوی همچون ذوب آهن و سپاهان در اصفهان یا ملوان را در بندرانزلی داریم.
دهکردی ادامه داد: تئاتر اروپا ۵۰۰ سال قدمت دارد اما با این همه قدمت، این روزها امکانات تئاتری دریک شهر کوچک اروپایی فرق چندانی با شهرهای بزرگ اروپایی ندارد. من هم امیدوارم هر کدام از شهرهای ما تئاتر قدرتمندی داشته باشند و مردم با عشق تئاتر ببینند.
دهکردی خاطر نشان ساخت: تمام تلاش ما این است که تا سه ماه آینده موسسه افتتاح شود و اواخر تابستان یا اوایل پاییز آئین گشایش موسسه را برگزار کنیم اما باید دید شرایط کار چگونه پیش می رود چرا که ساخت و سازهایی برای آماده سازی فضای کارمان داریم.
وی درباره زمینه فعالیت این موسسه گفت: فعالیت موسسه امید در دو زمینه آموزش و تولید خواهد بود. در حوزه های تخصصی صداوگفتار دوره های آموزشی برگزار می کنیم. این دوره های آموزشی به کسانی که می خواهند کار بازیگری، دکلمه، گویندگی انجام بدهند، کمک می کند. وکلا نیز می توانند از این کلاس های استفاده کنند. دوره های آموزش هنر نمایش از جمله بازیگری، کارگردانی و.. را خواهیم داشت. در بخش تولید نیز تهیه و تولید نمایش رادیویی، فیلم و تئاتر را در برنامه داریم.
دهکردی در پایان به برگزاری جشنواره ای در این موسسه اشاره کرد و گفت: دبیرخانه دائمی این جشنواره در موسسه خواهد بود و می خواهیم که این جشنواره شامل هنرهای دیگر نیز بشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *